avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Faliment si popriri deja existente
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Faliment si popriri deja existente

Eu sunt creditor si ar trebui sa introduc insolventa debitorului deoarece daca nu o introduc luna aceasta se perima(procesul este suspendat) si inca mai am de recuperat de la un tert poprit cam 60 000 lei. Eu sunt principalul creditor si singurul care am facut demersuri!
Deci ar putea un alt creditor (daca exista) sa vina la acei 60 000?
Dar in cazul in care as incheia o intelegere de plata cu acel tert?


Cel mai recent răspuns: exuser , utilizator 12:36, 17 Ianuarie 2012
explicati un pic mai pe larg: despre ce proces este vorba, suma de 60.000 lei de cind este scadenta, etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Faliment si popriri deja existente cristian7002 cristian7002 Daca am deja infiintata o poprire pe niste bani (de la un tert) in cadrul unei proceduri viitoare de faliment a debitorului meu se mai poate inscrie cineva la ... (vezi toată discuția)
Validare poprire - debitor in faliment iulianapanescu iulianapanescu Buna ziua . Intr-un proces, firma mea este creditoare , debitorul este in faliment, iar tertul poprit este DGFP. Problema este ca acum poprirea nu mi se ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorii cristian7002 cristian7002 Buna ziua, Va cer ajutorul si sfatul in următoarea problema: Am un debitor pe societate care are sa-mi dea bani din 2008 iar pe data de 29.04.2010 am depus ... (vezi toată discuția)