Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Faliment si popriri deja existente
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Faliment si popriri deja existente

Eu sunt creditor si ar trebui sa introduc insolventa debitorului deoarece daca nu o introduc luna aceasta se perima(procesul este suspendat) si inca mai am de recuperat de la un tert poprit cam 60 000 lei. Eu sunt principalul creditor si singurul care am facut demersuri!
Deci ar putea un alt creditor (daca exista) sa vina la acei 60 000?
Dar in cazul in care as incheia o intelegere de plata cu acel tert?

explicati un pic mai pe larg: despre ce proces este vorba, suma de 60.000 lei de cind este scadenta, etc.