Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decl 392A
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decl 392A

Buna ziua,

La o firma platitoare de TVA trimestrial, cu cifra de afaceri 128.900 lei se mai depune decl 392A?
Buna seara,

Formularul "Declarație informativă privind livrările de bunuri şi prestările de
servicii efectuate în anul ...." se completează de către persoanele impozabile
înregistrate în scopuri de TVA, potrivit dispozițiilor art. 153 din Legea nr. 571/2003
privind Codul fiscal, cu modificările şi completările ulterioare, a căror cifră de afaceri,
efectiv realizată la finele anului calendaristic, este inferioară sumei de 35.000 de
euro, calculată în echivalent lei, potrivit legii, respectiv inferioară sumei de 119.000
lei.
carmelalita, utilizator