avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 305 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indicator social de referinta
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indicator social de referinta

Puteti sa-mi spuneti si mie ce act normativ stabileste valoarea indicatorului social de referinta la 500 RON??
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 23:35, 18 Ianuarie 2012
Din Legea 76/2002 privind sistemul asigurarilor pentru somaj si stimularea ocuparii fortei de munca:

Art. 33.1. - Valoarea indicatorului social de referinţã este de 500 lei.
Multumesc!=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indicator de referinta somaj 2013 lenuivan lenuivan imi puteti zice va rog nr de lege in care este dat si ce valoare are?? (ptr calculul conventiei) (vezi toată discuția)
Indemnizatie de somaj sau venituri din pfa? TANASE ILEANA TANASE ILEANA Buna seara,am o mica problema ,va rog sa ma ajutati daca se poate!Sunt somera de 2 luni(somaj+oug 116).As dori sa-mi deschid un PFA si sa lucrez pe baza de ... (vezi toată discuția)
Dupa terminarea facultatii dolcepussyc dolcepussyc Buna ziua! Am o mica nelamurire. Anul acesta am terminat facultatea si abia dupa aproximativ doua luni mi-a venit adeverinta care atesta ca am terminat. Intre ... (vezi toată discuția)