Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indicator social de referinta
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indicator social de referinta

Puteti sa-mi spuneti si mie ce act normativ stabileste valoarea indicatorului social de referinta la 500 RON??
Din Legea 76/2002 privind sistemul asigurarilor pentru somaj si stimularea ocuparii fortei de munca:

Art. 33.1. - Valoarea indicatorului social de referinţã este de 500 lei.
Multumesc!=D>