Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... schimbarea domiciliului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

schimbarea domiciliului

Tatal are conform unei hot. jud. , drept de vizitare in primul si al treilea weekend din luna, la domiciliul sau din localitatea...., str....., nr..... Dupa o perioada tatal isi schimba domiciliul, fara sa mai anunte mama minorului. Astfel incat, mama nu stie unde duce tatal copilul pe perioada cat acesta se afla in grija tatalui, nu stie daca i se respecta programul cu care micutul este obisnuit, nu i se raspunde la telefon in aceasta perioada. Ce se poate face in aceasta situatie???
Se poate adresa instantei pt schimbarea programului de vizita ,pt modul de desfasurare al acestuia , putand solicita in instanta posibilitatea de a lua legatura telefonic cu minorul sau cu tatal.
Nimic !:yeah:
Daca tatal doreste sa duca copilul intr-o vizita pe luna, ce are mama impotriva?:P
De ce mamele intotdeauna au impresia ca stiu mai bine,se descurca mai bine si ca intotdeauna trebuie sa stie unde este copilul?De fapt are dea face cu dorinta de control asupra fostului sot, in nici un caz grija pentru copil.Daca s-a stabilit de catre instanta programul de vizitare, fiecare parinte in parte, raspunde pentru copil in timpul care sunt impreuna.Nu?
Daca apar probleme,e bine sa dam voie celor abilitati sa ia masuri !:rolleyes:
In final,o intrebare;
Stiti cumva cum se numeste femeia care stie intotdeauna unde ii este barbatul ?
Eu.Ro.Lex & Av. Martin Vasile Emil , Avocat
eu.ro.lex a scris:

Stiti cumva cum se numeste femeia care stie intotdeauna unde ii este barbatul ?

Vaduva.
Asa e colega, bravo !=D>
mary1970

Cand bag ceva intr-un automat de bauturi si dupa ce vine o cutie, cine este properietar? Atomatul sau eu?
De ce mamele cred ca sunt properietarele copiilor???