Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod COR - Director export
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod COR - Director export

Buna ziua,
Va rog, imi puteti spune ce cod COR corespunde functiei de Director Export ? #-o

multumesc anticipat
112004 - director societate comerciala
Director export nu este o functie prevazuta in COR ... puteti folosi codul COR 112004 pentru Director societate comerciala
mai apropiat de domeniul de activitate - director comercial cod COR 112017 care este o functie de executie. Totusi, director societate comerciala este o functie de conducere.
beatrice culda a scris:

mai apropiat de domeniul de activitate - director comercial cod COR 112017 care este o functie de executie. Totusi, director societate comerciala este o functie de conducere.

In sensul Codului Muncii, functiile de conducere sunt cele definite prin lege sau prin reglementari interne ale angajatorului.

De asemenea, poate folosi codul COR pentru director de vanzari - 112018