Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... neplata taxa de timbru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

neplata taxa de timbru

am deschis un proces, dar nu am achitat taxa de timbru pana la al doilea termen. Actiunea s-a anulat ca fiind netimbrata. Daca vreau sa deschid alt proces pe aceasi problema mai am vreo sansa? Conteaza in vreun fel "neseriozitatea" de la prima actiune?
nu conteaza... faceti din nou alta actiune si timbrati sa numai fie anulata