avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere avocatura
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere avocatura

exista la bucuresti un institut de avocatura?
Cel mai recent răspuns: anonim , utilizator 00:00, 15 Septembrie 2004
nu. aloooo.........
exista inm-institutul national de magistratura...
si mai exista si barouri!!!!!!!!!
N-o lua in serios pe antevorbitoarea, ca de la prima postare pe acest forum a inceput sa dezinformeze lumea!!!

Daca ar fi intrat vreodata pe www.uar.ro ar fi vazut ca la sectiunea "Pregatirea profesionala" scrie mare de tot
Institutul Naţional pentru Pregătirea şi Perfecţionarea Avocaţilor - INPPA cu site-ul :www.inppa.ro .



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Institutul de avocatura bucuresti diana_79 diana_79 buna.ce stiti de acest institut?pentru cei din provincie pare nemaipomenit desi am auzit ca nu-i cine stie ce.in afara de posibiliatea de a da definitivatul in ... (vezi toată discuția)
Inppa elena_2 elena_2 Buna ziua! De cand am vazut anuntul ca se fac inscrieri la INPPA ma tot framanta acest gand. Ideea e ca ca as vrea si eu sa urmez cursurile acestui institut ... (vezi toată discuția)
Admitere i.n.m dupa 5 ani experienta in domeniul juridic ca avocat ContSters126583 ContSters126583 Se considera in cazul unui avocat si cei 2 ani ca stagiar + 3 ani definitiv la cei 5 ani necesari pentru admiterea la I.N.M? Sau doar perioada dupa incheierea ... (vezi toată discuția)