Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cheltuieli de judecata

buna ziua
vreau sa introduc o actiune separata pt cheltuieli de judecata, reprezentand onorariu avocat. Am castigat ultima faza a unui proces, pe cele anterioare le-am pierdut. Am cerut cheltuieli de judecata, dar nu am depus nici o chitanta. Instanta s-a pronuntat acordand taxa de timbru pe care a gasit-o la dosar. ce sanse sunt si daca trebuie sa timbrez la valoarea pe care o cer? multumesc
Daca ati castigat litigiul , atunci aveti sanse sa obtineti si cheltuielile de judecata efectuate cu acel proces ... actiunea se timbreaza la valoare.
multumesc:).
Pot obtine cheltuieli de judecata si pentru fazele procesuale in care am pierdut?
apetrovici, utilizator
Se pot obtine cheltuieli de judecata pentru intreg litigiu ...