Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul drepturi banesti aferente concediului de odihna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul drepturi banesti aferente concediului de odihna

cum se calculeaza zilele de concediu de odihna in cazul in care din 28 zile la care aveam dreptul am efectuat doar 6,si pe urma mi-am dat demisia? multumesc. enoiu liliana
Pentru ce an este calculul concediului de odihna?
pentru anul 2009, respectiv am lucrat doar 3 luni din anul 2009
Raportat la perioada pe care ati lucrat-o in anul 2009, Dvs. aveati dreptul la 7 zile de concediu de odihna. 6 zile le-ati efectuat, societatea trebuia sa va mai plateasca o zi din concediul de odihna la care mai aveati dreptul.
multumesc pentru raspuns, dar as dori sa stiu cum se calculeaza zilele pe care nu le-am efectuat si trebuie sa ii restitui, se calculeaza raportand la anul 2009 sau cum?
Adica Dvs. vi s-a achitat diferenta de 22 de zile de concediu ?
Da, se calculeaza raportat la nivelul anului 2009.