Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA COD INVALID TVA CE
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

COD INVALID TVA CE

Buna ziua
pun urmatoarea intrebare pentru cunoscatori: daca clentul meu din CE -Belgia, nu-mi comunica un cod valid de tva, cum fac factura, cu tva sau fara tva ?
factura e facuta fara tva, prestari servicii.
Daca nu puteti dovedi ca este inregistrat ca platitor de tva emiteti factura cu tva!
Puteti trimite o cerere catre Ministerul de Finante sa va comunica codul de tva! Daca vreti va pot da modelul.
MI S-A DAT asta :www.vies.be
codul unic de inregistrare BE.889.866.716 ......ca sa vad ca este inregistrat in Belgia, dar va zic ca habar nu am sa intru pe acel site.