Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Completare intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Completare intampinare

Buna seara,
In procesul de stabilire vizita minor, unde am calitatea de parata, la urmatorul termen(de fapt primul din acest dosar) sunt citati martorii.
Am studiat intampinarea depusa la judecatorie si vreau sa dovedesc ceva foarte important printr-o reclamatie facuta de reclamant la Protectia copilului, dovedita falsa si printr-o adeverinta de la fostul loc de munca al reclamantului, documente care pot fi eliberate doar LA CEREREA INSTANTEI.
Cum pot complrta urgent intampinarea depusa inca din decembrie, astfel ca , in 4 saptamani, acele documente sa fie la dosar?
Multumesc
Depunde o cere intitulata completare la intampinare si invocati probleme pe care le aveti.
Daca este vorba despre documente pe care numai instanta le poate procura, redactati completare la intamplinare in care solicitati ca instanta sa dispuna institutiilor sau persoanelor fizice / juridice eliberarea unei copii de pe aceste documente si transmiterea catre instanta. In stanga sus scrieti numarul dosarului, care este urmatorul termen de judecata apoi central screti carei instanta va adresati, cum va cheama + date de identificare si calitatea de parata. Apoi puneti titlul "Completare la intampinare" si expuneti ceea ce dumneavoastra considerati important : ce documente sunt necesare in probatiune, cine le detine, ce vreti sa dovediti cu ele.

Bafta !
Mihaela Enache, Avocat