avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 441 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Firma nou infiintata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Firma nou infiintata

Buna ziua,

In cazul in care am inscris la ORC o soc.com. in decembrie anul trecut si inca nu am inregistrat-o la finante in scopuri de TVA, nu am nici angajati cu CIM inca banuiesc ca nu trebuie sa depun declaratia 300 si 112. Am dreptate?
Dar decl. 100 pt. trim.IV?
Trebuie cumva sa fac si inchidere de an?
CUIul a fost eliberat la 13.12.2011.
Fac inchidere de an cu depunere bilant?
Ce obligatii fiscale am?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:37, 24 Ianuarie 2012
Declaratiile 112 si 300 nu depuneti. De fapt in acest moment nu sunteti platitor de tva.
Declaratia 100 nu o depuneti pentru trimestrul IV 2011 daca depuneti declaratia 101 pana la 25 februarie 2012.
Faceti balanta la 31 decembrie si depuneti bilant.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii firma nou infiintata SfetcuArabela SfetcuArabela Buna ziua, Am inregistrat la Registru un srl prin decembrie. Inca nu am inregistrat soc. in scopuri de TVA si nici nu am avut nici o singura operatie pana ... (vezi toată discuția)
Declarare eronata impozit profit 2007! ajutor adriana.negoita adriana.negoita Buna ziua! Am nevoie de un sfat pentru rezolvarea urmatoarei probleme: La 25.01.2008 prin intermediul declaratiei 100 o societate a declarat impozit pe ... (vezi toată discuția)
Declarare si plata imp. profit 2011 mirelanicola.72 mirelanicola.72 Buna dimineata! va rog sa-mi spuneti cum declaram si platim imp pe profit aferent 2011 (in baza carei declaratii), avand in vedere ca termenul limita de ... (vezi toată discuția)