Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Firma nou infiintata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Firma nou infiintata

Buna ziua,

In cazul in care am inscris la ORC o soc.com. in decembrie anul trecut si inca nu am inregistrat-o la finante in scopuri de TVA, nu am nici angajati cu CIM inca banuiesc ca nu trebuie sa depun declaratia 300 si 112. Am dreptate?
Dar decl. 100 pt. trim.IV?
Trebuie cumva sa fac si inchidere de an?
CUIul a fost eliberat la 13.12.2011.
Fac inchidere de an cu depunere bilant?
Ce obligatii fiscale am?
Declaratiile 112 si 300 nu depuneti. De fapt in acest moment nu sunteti platitor de tva.
Declaratia 100 nu o depuneti pentru trimestrul IV 2011 daca depuneti declaratia 101 pana la 25 februarie 2012.
Faceti balanta la 31 decembrie si depuneti bilant.