Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Documente de depus la 25 ianuarie 2012 ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Documente de depus la 25 ianuarie 2012 ?

Buna ziua ! Am infiintat un SRL (platitor de TVA) in septembrie 2011. Am doar sediu social, dar fara activitate.

Intrebarea mea este: ce declaratii trebuie sa depun la data de 25 ianuarie 2012, in conditiile in care nu am activitate?

Va multumesc pentru ajutor.
Daca considerati ca nu veti desfasura activitate in acest an , mergeti la registrul comertului si suspendati activitatea firmei. Altfel veti depune toate declaratiile (inclusiv daca sunteti inregistrata ca platitoare de tva) la termenele lor.
Pana la 25 ianuarie veti depune declaratia 100, 101 si 094.
Pana la 25 februarie trebuie sa depuneti declaratia 392A si declaratie pe proprie raspundere ca nu ati desfasurat activitate de la infiintare.
Declaratia 101 are primul termen la 25 februarie.
Asa este, scuze.
SI PRO RATA ? CE TERMEN ARE ? nu 25.01.2012?