avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Documente de depus la 25 ianuarie 2012 ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Documente de depus la 25 ianuarie 2012 ?

Buna ziua ! Am infiintat un SRL (platitor de TVA) in septembrie 2011. Am doar sediu social, dar fara activitate.

Intrebarea mea este: ce declaratii trebuie sa depun la data de 25 ianuarie 2012, in conditiile in care nu am activitate?

Va multumesc pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: mari.a , utilizator 22:25, 25 Ianuarie 2012
Daca considerati ca nu veti desfasura activitate in acest an , mergeti la registrul comertului si suspendati activitatea firmei. Altfel veti depune toate declaratiile (inclusiv daca sunteti inregistrata ca platitoare de tva) la termenele lor.
Pana la 25 ianuarie veti depune declaratia 100, 101 si 094.
Pana la 25 februarie trebuie sa depuneti declaratia 392A si declaratie pe proprie raspundere ca nu ati desfasurat activitate de la infiintare.
Declaratia 101 are primul termen la 25 februarie.
Asa este, scuze.
SI PRO RATA ? CE TERMEN ARE ? nu 25.01.2012?

Alte discuții în legătură

Impozit pentru srl-uri fara activitate jeleutza_girl21 jeleutza_girl21 Pe 14.07.2010 mi-am deschis un srl cu trei asociati, doi administratori si un asociat, plaitoare de TVA, fara angajati.Mentionez ca nu am avut nici o ... (vezi toată discuția)
Declaratii de depus firma nou infiintata CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 firma este o sapt infiintata , fiind sfarsit de an ce declaratii trebuie sa depun? (vezi toată discuția)
Declaratii ii Mihai-Andrei Mihai-Andrei Buna ziua! Am infiintat in octombrie 2014 o II (sistem real, platitoare TVA la incasare, inchiriere auto). Am depus 220 si 070. Prin decizia de impunere mi ... (vezi toată discuția)