avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit pentru srl-uri fara activitate
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit pentru srl-uri fara activitate


Pe 14.07.2010 mi-am deschis un srl cu trei asociati, doi administratori si un asociat, plaitoare de TVA, fara angajati.Mentionez ca nu am avut nici o activitate , as dori sa-mi comunicati care sunt declaratiile pe care trebuie sa le depun, ce taxe as avea de achitat si daca trebuie achitat impozitul forfetar.


Cel mai recent răspuns: jeleutza_girl21 , utilizator 16:57, 20 Septembrie 2011
In aceasta perioada, conform legislatiei in vigoare, trebuie sa depuneti declaratie pentru tva (declaratia 300) si pentru impozitul pe profit (declaratia 100). Acestea le depuneti la trimestru, pentru trimestrul III termenul e pana pe 25 octombrie 2011.
La inceputul anului viitor veti depune declaratia 101 pentru anul 2011, formularul 094 declaraţia privind cifra de afaceri în cazul persoanelor impozabile pentru care perioada fiscală este trimestrul calendaristic – trebuie depusa pana la data de 25.01.2012 si formularul 392A
"Declaratie informativa privind livrarile de bunuri si prestarile de servicii efectuate in anul 2011 pe care o veti depune pana pe 25 februarie 2012.
multumesc ptr. informatii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente de depus la 25 ianuarie 2012 ? ubogdi ubogdi Buna ziua ! Am infiintat un SRL (platitor de TVA) in septembrie 2011. Am doar sediu social, dar fara activitate. Intrebarea mea este: ce declaratii trebuie ... (vezi toată discuția)
Depasire plafon 100.000 euro adriana_ramona adriana_ramona Daca in cursul lunii septembrie am depasit plafonul de 100.000 eur si sunt platitor de tva trimestrial, de cand devin platitor lunar de tva? De luna urmatoare ... (vezi toată discuția)
Declaratii de depus firma nou infiintata CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 firma este o sapt infiintata , fiind sfarsit de an ce declaratii trebuie sa depun? (vezi toată discuția)