Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit pentru srl-uri fara activitate
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit pentru srl-uri fara activitate

Pe 14.07.2010 mi-am deschis un srl cu trei asociati, doi administratori si un asociat, plaitoare de TVA, fara angajati.Mentionez ca nu am avut nici o activitate , as dori sa-mi comunicati care sunt declaratiile pe care trebuie sa le depun, ce taxe as avea de achitat si daca trebuie achitat impozitul forfetar.

In aceasta perioada, conform legislatiei in vigoare, trebuie sa depuneti declaratie pentru tva (declaratia 300) si pentru impozitul pe profit (declaratia 100). Acestea le depuneti la trimestru, pentru trimestrul III termenul e pana pe 25 octombrie 2011.
La inceputul anului viitor veti depune declaratia 101 pentru anul 2011, formularul 094 declaraţia privind cifra de afaceri în cazul persoanelor impozabile pentru care perioada fiscală este trimestrul calendaristic – trebuie depusa pana la data de 25.01.2012 si formularul 392A
"Declaratie informativa privind livrarile de bunuri si prestarile de servicii efectuate in anul 2011 pe care o veti depune pana pe 25 februarie 2012.
multumesc ptr. informatii