Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bilete la ordin
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bilete la ordin

Va rog sa mi explicati ce inseamna " avalizarea unor bilete la ordin"? Multumesc
Avalizarea= garantarea de catre banca, cooperativa de credit, societate, sau chiar persoana fizica, ca B.O. va fi achitat.
In caz de neplata a B.O. se poate executa debitorul sau avalizatorul. [addsig]