Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... casatorie in germania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

casatorie in germania

Buna ziua ,
Sunt cetatean roman si doresc sa ma casatoresc cu o persoana care traieste in germania de 30 de ani ,dar este de cetatenie britanica, as dori sa stiu care ar sunt drepturile mele ca sot in germania , momentan nu cunosc limba si va dura ceva pana am sa-mi gasesc de lucru acolo.
multumesc
Ca sot aveti aceleasi drepturi ca orice alt imigrant roman. Acum, dupa 1 ianuarie daca sunteti calificat aveti liber la piata muncii.