Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale insolventa
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

insolventa

Buna ziua,am si eu o intrebare , daca cineva stie sa imi raspunda, am o societate ,infiintata in anu 2006 , a mers bine un an, apoi din ce in ce mai rau , fiind asociata ,nu am putut inchide firma de una singura, si asa sa ajuns la datorii.acum vreau sa o pun pe insolventa . oare pot,daca e datoare si care sunt pasii. ??? va multumesc anticipat!

Societatea s-a nascut prin vointa asociatilor si tot acestia pot hotara dizolvarea, lichidarea sau intrarea in insolventa.
Pentru intrarea in insolventa trebuie obligatoriu o hotarare AGA semnata de ambii asociati.
Va multumesc frumos pentru raspuns!