Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... retinere cas ,somaj,sanatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

retinere cas ,somaj,sanatate

Sunt pensionara limita de varsta si sunt angajata peperioada nedeterminata.Este normal sa mi se retina din salariu cas , contributia la somaj si la sanatate deoarece
eu nu mai am dreptul la somaj iar cas-ul mi se retine din pensie
Doamna puteti alege de unde sa vi se opreasca contributia cas, ar fi indicat sa mergeti la directia de sanatate sa vb cu ei!
Nu trebuie sa va retina contributia pentru somaj ... contributia pentru asigurari sociale se plateste si in cazul pensionarilor.