Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... DECLARATIA 205
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

DECLARATIA 205

Distibui dividente in 2012 pentru anul 2011,cand este termenul pentru depunerea declaratiei 205:
-28 feb. 2012
-28 feb. 2013
Va multumesc!
Adunarea generala va hotara in 2012 alocarea de dividende din profitul anului 2011. Acestea daca vor fi platite celor in drept in cursul anului 2012 (dupa ce se va retine si plati si impozitul pe dividende) iar declaratia 205 aferenta se depune in 2013.