Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit la banca- ce se intampla daca nu platesc ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit la banca- ce se intampla daca nu platesc ?

Buna seara .
am un credit de nevoi personale (flexicredit )la banka ,contractat in 2008 fara nici un fel de garantii.mai am de platit pana in 2013 sept.Suma nu este mare circa 2000 de lei total ,intrebarea mea este :ce poate sa faca banca mie in cazul in care nu mai platesc rata la credit,ma poate executa intrunfel ? Stau in casa parintiilor,nu am nimic pe numele meu.
gi-jane2, moderator
Poprire pe salariu. Chiar daca nu aveti acum un venit, la momentul la care veti avea, vi se va pune poprire pe salariu.
Va multumesc pentru raspuns !.Daca aveti si alte pareri va astept in continuare.
cu stima Hunor80.

hunor80, utilizator
Sa spunem ca vor vinde creanta iar pentru o suma atat de mica nu o sa va execute cel care o cumpara. Dar merita pentru 2000 de lei sa nu mai aveti posibilitatea de a contracta niciun alt credit in urmatorii cativa ani (minim 4)?