avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit la banca- ce se intampla daca nu platesc ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit la banca- ce se intampla daca nu platesc ?

Buna seara .
am un credit de nevoi personale (flexicredit )la banka ,contractat in 2008 fara nici un fel de garantii.mai am de platit pana in 2013 sept.Suma nu este mare circa 2000 de lei total ,intrebarea mea este :ce poate sa faca banca mie in cazul in care nu mai platesc rata la credit,ma poate executa intrunfel ? Stau in casa parintiilor,nu am nimic pe numele meu.
Ultima modificare: Marți, 31 Ianuarie 2012
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: ContSters194995 , utilizator 13:01, 31 Ianuarie 2012
Poprire pe salariu. Chiar daca nu aveti acum un venit, la momentul la care veti avea, vi se va pune poprire pe salariu.
Va multumesc pentru raspuns !.Daca aveti si alte pareri va astept in continuare.
cu stima Hunor80.

Ultima modificare: Luni, 30 Ianuarie 2012
hunor80, utilizator
Sa spunem ca vor vinde creanta iar pentru o suma atat de mica nu o sa va execute cel care o cumpara. Dar merita pentru 2000 de lei sa nu mai aveti posibilitatea de a contracta niciun alt credit in urmatorii cativa ani (minim 4)?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorie recuperatori yonutz113 yonutz113 buna ziua! in urma cu cativa ani (prin 2008) am facut un imprumut la banca, iar la putin timp dupa aceea am facut si un card de credit cu limita de sold ... (vezi toată discuția)
Executare silita sebi8933 sebi8933 Buna ziua, Am un credit ipotecar si unul de nevoi personale incheiate in 2008 la aceeeasi banca .Din anul 2011 venitul net mi-a fost diminuat de catre ... (vezi toată discuția)
Executare silita malidumitru malidumitru Daca am poprire pe salariu atat eu cat si sotul meu adica 1/3 din salariu in valoare de 950 de lei pe luna , imi mai poate executa silit apartamentul . ... (vezi toată discuția)