Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto - o altfel de intrebare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto - o altfel de intrebare

Buna seara!
Referitor la taxa auto am citit mai multe subiecte de pe acest forum dar problema mea este putin mai complicata si delicata in acelasi timp.
Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns.
Am discutat cu un avocat in urma cu aproximativ 2 luni de zile si am intentat un proces pentru a nu mai plati taxa de prima inmatriculare pentru o masina adusa din strainatate.
Stiind ca s-a schimbat legea, mai am vreo sansa sa castig acest proces, tinand cont ca atunci cand am intentat procesul era in vigoare o alta lege?
Va multumesc anticipat.Astept cu nerabdare raspunsurile dumneavoastra.
Sansele sunt aceleasi pe care le aveati in perioada legii vechi.
BicovStefan a scris:

Sansele sunt aceleasi pe care le aveati in perioada legii vechi.

Am inteles.Si exista vreo sansa de castig?Ce parere aveti dumneavoastra?
Multumesc pentru raspunsul prompt.
Sigur ca exista,instantele in mare parte au dat solutii favorabile .
BicovStefan a scris:

Sigur ca exista,instantele in mare parte au dat solutii favorabile .

Domnule avocat, va multumesc mult pentru raspunsul dumneavoastra.
Mi-ati facut seara frumoasa prin raspunsul de mai sus.