Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand pot iesi la pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand pot iesi la pensie?

Buna,va rog sa-mi raspundeti, la ce virsta as avea dreptul sa beneficiez de pensie la limita de virsta? Avind urmatoarele date personale;sex F.nascuta in anul 1958.20.11.Liceul peagogic ,INVATAMINT.Angajata la data de 1.09.1978 ,lucrez in acelasi domeniu si in prezent.;O zi buna.
Pensie pt.limita de varsta in luna februarie 2020,cand impliniti 61 ani si 3 luni,stagiu complet de cotizare de 31 ani si 3 luni.Pensie anticipata cand indepliniti conditia de stagiu de 39 de ani si 3 luni.Pensie anticipata partiala in februarie 2015.
Conform anexei nr. 5 la Legea 163/2010 pentru un stagiu complet de cotizare, veti beneficia de pensie de limita de varsta in februarie 2020.