Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intarziere transmitere dosar curtea de apel cluj
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intarziere transmitere dosar curtea de apel cluj

Buna. Am urmatoarea problema.
In data de 24.09.2008 am avut proces la Curtea de apel Cluj pt o restituire de taxa inmatriculare, unde am primit decizia favorabila, definitiva si irevocabila.
De atunci asteptam ca cei din Cluj sa ne trimita dosarul la Zalau ca sa putem sa -l investim cu formula executorie. Ne tot paseaza de o saptamana ca il trimit "azi" dar tot nu a ajuns. Nu exista un termen pana la care trebuie transmise astfel de dosare?
din pacate, nu exista un termen in acest sens. puteti formula o cerer scrisa, poate asa ii impulsionati pe cei de la Curte.
Dar am putea merge sa ridicam noi dosarul sau o copie a deciziei? Ne vor elibera?