Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Chemare in judecata - distrugere
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Chemare in judecata - distrugere

Buna ziua,

Am o problema cu o vecina (in varsta) care mi-a distrus usa metalica cu un ciocan, pentru ca erau niste muncitori in apartamentul meu si o deranjau zgomotele produse de ei. Lucrarile s-au desfasurat normal in intervalul orar de la asociatie.
Am fost la politie si am depus plangere, a fost amendata doamna, dar domnii de la politie mi-au spus ca deobicei procurorii dau NUP la asemenea cazuri si ca ar fi mai rapid sa o dau in judecata pe civil si sa cer daunele.

As dori sa stiu ce pasi trebuie sa urmez pentru a o chema in judecata pe doamna si care ar trebui sa fie strategia pe care treubuie sa o adopt.

Va multumesc!
buna seara ,
actiune civila in pretentii prin care solicitati c/v usii distruse si alte cheltuieli ocazionate cu purtatea procesului ,
bafta