Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salarizare 2012
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salarizare 2012

in 2011 ,in urma terminarii studiilor superioare am fost promovat de la referent
la asistent,salariul in 2011 ramanand cel de referent conf.legii,respectiv 799,
puteti sa-mi spuneti ce salar voi avea in 2012,si conform carei legii.
multumesc.
De la referent , la asistent ?:hammer:
referent studii medii,nu gradul profesional asistent este pentru studii superioare ?
Este vb de Inspector, grad profesional asistent, imediat urmatoare celei de debutant.
dupa legea 140/2010,art.7 alin 2 si legea 284/2010 art.5
Conform art 1 din legea 283/2011, (3) In anul 2012, cuantumul brut al salariilor de incadrare, al sporurilor, indemnizatiilor, compensatiilor si al celorlalte elemente ale sistemului de salarizare aferent personalului didactic si didactic auxiliar din invatamant, in conformitate cu prevederile Legii nr. 63/2011 privind incadrarea si salarizarea in anul 2011 a personalului didactic si didactic auxiliar din invatamant, se mentine la acelasi nivel cu cel ce se acorda pentru luna decembrie 2011, in masura in care personalul isi desfasoara activitatea in aceleasi conditii.
Gabriela Pintea, Consilier juridic