avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salarizare 2012
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salarizare 2012

in 2011 ,in urma terminarii studiilor superioare am fost promovat de la referent
la asistent,salariul in 2011 ramanand cel de referent conf.legii,respectiv 799,
puteti sa-mi spuneti ce salar voi avea in 2012,si conform carei legii.
multumesc.
Cel mai recent răspuns: 77lia , utilizator 15:06, 30 Ianuarie 2012
De la referent , la asistent ?:hammer:
referent studii medii,nu gradul profesional asistent este pentru studii superioare ?
Este vb de Inspector, grad profesional asistent, imediat urmatoare celei de debutant.
dupa legea 140/2010,art.7 alin 2 si legea 284/2010 art.5
Conform art 1 din legea 283/2011, (3) In anul 2012, cuantumul brut al salariilor de incadrare, al sporurilor, indemnizatiilor, compensatiilor si al celorlalte elemente ale sistemului de salarizare aferent personalului didactic si didactic auxiliar din invatamant, in conformitate cu prevederile Legii nr. 63/2011 privind incadrarea si salarizarea in anul 2011 a personalului didactic si didactic auxiliar din invatamant, se mentine la acelasi nivel cu cel ce se acorda pentru luna decembrie 2011, in masura in care personalul isi desfasoara activitatea in aceleasi conditii.
Ultima modificare: Marți, 31 Ianuarie 2012
Gabriela Pintea, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare ANAMARIA11 ANAMARIA11 Cum se stabilesc salariile in anul 2012 , referitot la vechime si la sporuri. La ce se aplica sporurile avand in vedere salariu de baza stabilit conform ... (vezi toată discuția)
Promovare grad inferior in grad superior adypeonya adypeonya Buna ziua, Va rog sa ma ajutati privind situaţia unei angajate ce solicită promovarea din grad inferior în grad superior, cadru didactic auxiliar, ... (vezi toată discuția)
Incadrarea este corecta? remuss remuss Am terminat studii superioare anul trecut ciclul I Bologna ,lucrez in adm.publica si la transformarea postului am primit referent de specialitate cl.II.Din ce ... (vezi toată discuția)