Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2 ani de stagiu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2 ani de stagiu

daca cei doi ani de crestere copil corespund cu cei doi ani de stagiu dupa examenul de lichidator, se vor lua in considerare pt inscrierea la examenul final?
Daca ati intrat in CCC sub incidenta OUG nr.148/2005, atunci perioada concediului pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani sau de pana la 3 ani in cazul copilului cu handicap constituie vechime in munca si in serviciu, care se are in vedere la stabilirea drepturilor ce se acorda in raport cu aceasta.

Daca ati intrat in CCC sub incidenta OUG nr.111/2010 , perioada concediului pentru cresterea copilului prevazut la art. 2 alin. (1), art. 6 si 10 constituie vechime in munca si in serviciu, precum si in specialitate si se are in vedere la stabilirea drepturilor ce se acorda in raport cu acestea.