avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Este sau nu legala vanzarea masinii accidentate catre ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Este sau nu legala vanzarea masinii accidentate catre atelierul care o repara?

Este sau nu legal
Pot sa-mi vand masina accidentata, asigurata Casco, catre atelierul care ar trebui sa-mi faca reparatia masini cerand asigurarii sa-mi plateasca suma ce ar fi necesara pentru reparare si atelierului diferenta pana la suma asigurata prin CASCO urmand ca atelierul care a cumparat masina sa-si faca singur reparatia la masina cumparata?
Exista reglementare in acest sens?
_________________

Alte discuții în legătură

Este sau nu legal? anonim anonim Este sau nu legal Pot sa-mi vand masina accidentata, asigurata Casco, catre atelierul care ar trebui sa-mi faca reparatia masini cerand asigurarii sa-mi ... (vezi toată discuția)
Este sau nu legal? anonim anonim Este sau nu legal Pot sa-mi vand masina accidentata, asigurata Casco, catre atelierul care ar trebui sa-mi faca reparatia masini cerand asigurarii sa-mi ... (vezi toată discuția)
Legea rca nedrepta seugen67 seugen67 Masina mea a fost lovita la o trecere de pietoni de de o alta masina si impinsa in masina din fata pe 30.06.2011.Am luat asigurarea vinovatului si am ... (vezi toată discuția)