Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pensionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pensionare

bună dimineaţa! îmi puteţi spune dacă un barbat in vârstă de 58 ani (născut 27 mai 1953) care are 18 ani vechime pe cartea de muncă se poate pensiona? din ce am citit scrie că la 65 de ani dar nu sunt de specialitate şi aş dori părerea unui specialist. Vă mulţumesc anticipat! O zi bună!
Veti putea iesi la pensie la limita de varsta 65 de ani cu stagiu incomplet (ati depasit stagiul minim)
Da, varsta de pensionare este de 65 ani iar stagiul complet este de 35 ani.