Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda ITM, proces pe rol
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda ITM, proces pe rol

In august 2011 am inregistrat o firma-activitatea fiind spalatorie auto. efectiv a inceput sa functioneze din noiembrie, la controlul de la ITM aveam contract de munca pt un angajat dar nu erea inregistrat in revisal (angajarea a fost facuta cu2 zile in urma) in declaratia pe care ia luat-o angajatului, acesta a spus ca nu are contract de munca. am primit amenda de10000 ron.,pe care am contestat-o avind termen septembrie2012.acum in ianuarie am suspendat firma. mai pot face ceva cu amenda?
Da, sa o platiti.
Daca ati contestat procesul verbal incheiat de inspectorul de munca, atunci pe cale de consecinta, executarea masurilor dispuse prin procesul verbal impotriva caruia s-a formulat plangere se suspenda pana la solutionarea litigiului. ... asadar, plata amenzii este suspendata pana la solutionarea plangerii dvs.
asteptati termenul si faceti-va apararea! e cel mai bine ...