Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... doctorat in drept
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

doctorat in drept

buna ziua! poate ca nu este acesta cel mai bun loc pentru a pune intrebarea, insa as dori sa stiu daca a urmat cineva recent/daca urmeaza in prezent cursurile de doctorat la univ. titu maiorescu din bucuresti. m-ar interesa sa ma inscriu din 2012 si as dori sa aflu cum se desfasoara examenul de admitere (e tip sinteza, spete, grile etc).
de asemenea, imi puteti spune si ce curs de doctorat ati urmat si cum vi s-a parut? as dori sa fac doctoratul in ideea ca voi aprofunda materia care ma inteeseaza, sub indrumarea unui profesor cu experienta vasta in domeniu.
multumesc!
Deh, la noi doctoratele sunt ca notariatele: intra cine cunoaste!
Totusi, la Titu Maiorescu primeste doctoranzi Dl. Prof. Urs (la civil).
Dar, daca intrati pe intrarea imediat urmatoare (adica N Titulescu), puteti fi doctorand la Dl. Prof. Boroi (la civil) sau la Dl. Prof. Neagu (la penal).
Mult succes.