Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... masura313
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

masura313

care sant primii pasi pentru construirea unei pensiuni sau modernizarea casei in pensiune in mediu rural cu zona defavorizata?
nuna, utilizator
primul pas, si cel mai important, este sa cititi cu multa atentie ghidul solicictantului masurii 313, aici:
[ link extern ] /
la sectiunea "Investitii prin PNDR", apoi sa cititi ORDINUL nr. 1051/ 3.03.2011 pentru aprobarea Normelor metodologice privind eliberarea certificatelor de clasificare, a licenţelor şi brevetelor de turism, aici:
[ link extern ]

In functie de necesarul de conditii de eligibilitate, va hotarati cum va organizati activitatea pentru a rezolva aceste conditii.
succes!
va multumesc:thumbup::wave: