avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ajutor public judiciar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ajutor public judiciar

pensia de intretinere platita de tata minorului, precum si alocatia de stat sunt catalogate ca si venituri ale familiei ce sunt avute in vedere la acordarea ajutorului public judiciar?
Cel mai recent răspuns: Florentin Grecu , Avocat 16:53, 2 Februarie 2012
se calculeaza toate veniturile familiei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire mamă fără venit de taxa de timbru pentru partaj. minorii au domiciliul stabilit la ea, contează că primesc pensie de întreținere? GabrielaC81 GabrielaC81 Buna ziua, Am si eu o intrebare, O prietena vrea sa deschida dosarul de partaj. Divortul e finalizat, prin notar, copiii la mama, pensie alimentara 3.000 ... (vezi toată discuția)
Ajutor public judiciar danut1977 danut1977 Buna ziua, am solicitat ajutor public judiciar (1000 lei) pentru o contestatie la executare a unui credit. Judecatoria mi-a solicitat toate veniturile ... (vezi toată discuția)
Taxa judiciara de timbru MarinBordeianu MarinBordeianu Buna ziua! Am un dosar pe rolul Judecatoriei Sector 4, unde mi s-a pus in vedere sa achit taxa judiciara de timbru. Eu as dorii sa fac cerere de ajutor public ... (vezi toată discuția)