Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... amenda constructie neautorizata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

amenda constructie neautorizata

Am citit mai demult pe unul dintre topic urile deschise pe acest forum cum ca ar exista o lege care spune ca daca timp de doi ani nu se constata constructia ilegala termenul se prescrie,deci nu se mai poate amenda dupa trecerea celor 2 ani,asa ca va rog sa mi spuneti si mie care ar fi legea respectiva.Va multumesc anticipat!!
Legea 50/1991 (art. 31).
Va multumesc inca o data pt sprijinul acordat!