Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... despagubiri polita de asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

despagubiri polita de asigurare

am avut un accident de masina soldat cu victima . a urmat un proces penal siam o hotarare a curtii de apel definitiva prin care m-a obliga la plata unor daune materiale si morale. vreau sa stiu care sunt pasi pe care trebuie sa-i urmeze partea vatamata sa obtina bani iar daca nu obtine bani daca se poate lua masuri impotriva mea si care sunt acelea
partea vatamata trebuie sa puna in executare hotararea. Ar fi trebuit ca in procesul penal sa fie citat si asiguratorul ca sa fie obligat el la plata acestor despagubiri in limita valorii politei de asigurare.
Asta daca erati acoperit la data accidentului de o polita de asigurare RCA.