Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit forfetar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

forfetar

In 2006 am infiintat o firma. Nu are activitate nici astazi. Cand s-a impus legea impozitului forfetar, nu am achitat acest impozit... Intrebarea mea este ca : ce se poate intampla ? executare silita? ce se poate executa? Initial , sediul firmei a fost apartamentul nostru unde am locuit, dar intre timp, ne-am mutat de acolo; nu am inregistrat doar o masina pe numele meu. Ce urmare pot avea in viitor?
Multumesc anticipat pentru raspuns!
Ce s-a intamplat cu societetea? Ati suspendat activitatea?
Daca nu, trebuie sa achitati impozitul forfetar, altfel va poate urmari bunurile firmei sau conturile in momentul in care veti avea activitate.Pana atunci vor curge penalitati .