Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto recuperata
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto recuperata

Dupa recuperarea taxei auto la schimbarea proprietarului acesta din urma este obligat sa plateasca din nou taxa?masina fiind inmatriculata sau aceasta se inmatriculeaza fara a se mai plati taxa.Cineva zicea ca numai cele inmatriculate innainte de 2007intra sub incidenta acestei legi?
Buna ziua,
Daca a fost platita taxa si masina a fost inmatriculata in Romania, noul proprietar nu mai plateste taxa la transcriere.