Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL

Doresc sa infiintez un SRL cu doi asociati, sot si sotie, cu sediul social in apartamentul personal si punct de lucru in spatiul unei asociatii de proprietari. Am obtinur rezervarea de nume, am redactat un act constitutiv sub semnatura privata, am incheiat un contract de comodat intre SRL si cei doi soti. Mai trebuie acordul notarial de sediu social? Am facut totul degeaba pana acum? De luni pot inregistra firma on line? Unde?
In cazul in care la sediul social nu se desfasoara activitate comerciala, nu este necesar acordul vecinilor dat in forma autentica ( e suficient acordul dat sub semnatura privata).
Nu consider ca ati lucrat "degeaba", daca va este la indemana puteti inregistra societatea si in vechiul sistem, prin predarea documentelor direct la ghiseele RC.