Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum imi pot reactualiza actul constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum imi pot reactualiza actul constitutiv

Trebue sa i-mi schimb sediul social si la reg. comertului mi-au cerut actul constitutiv reactualizat. poate cineva sa-mi explice mai detaliat cum porocedez multumesc.
Trebuie sa il modificati la sectiunea sediului social, schimbati adresa.
In primul rand, atentie la actul ce priveste noul sediu (contract de inchiriere, act de proprietate, comodat).
In al doilea rand, presupunand ca este vorba despre un SRL , actul constitutiv se modifica si se autentifica la un birou notarial.
Incercati sa va ghidati dupa notele de pe site-ul registrului comertului (cautati in partea stanga "formalitati"). in functie de schimbarile dorite, se dau explicatii detaliate.
multumesc! mai trebue si alte proceduri caci asa intelesesem
actul consitutiv poate fi atestat si de un avocat :) nu e necesar sa va duceti la notar. dupa ce aveti toate actele trebuie sa completati si cererea de la RC.
La avocat, la notar - e lumea plina si de avocati , si de notari. Iar onorariile ....
Cautati pe site-ul onrc nota nr.22 si va lamuriti singur de cele necesare