Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... donatie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

donatie

este obligatorie acordare unei chitante pt donatie ,de la o persoana fizica la o persoana juridica?
persoana juridica, elibereaza/face chitanta pentru orice suma incasata cash.
Pe langa chitanta mai si trebuie sa existe contractul de donatie, sau accept de donatie.
multumesc,am platit o cotizatie lunara catre un club de fotbal la care era inscris copilul meu,pe chitanta apare scris CONTRIBUTIE MEMBRU,care este intelesul exact al termenului?
ok,poate ca am intrebat gresit,termenul CNTRIBUTIE MEMBRU este corect?