Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Reprezentarea legala in contestatie la executare in ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Reprezentarea legala in contestatie la executare in procedura de faliment

Daca inainte de inceperea procedurii de faliment societatea debitoare se afla intr-o contestatie la executare, iar pe parcursul procesului s-a declansat procedura de faliment, cine reprezinta societatea in proces? Probabil lichidatorul nu va dori sa il reprezinte pe debitor, iar administratorul statutar nu mai are calitate. Lichidatorul isi insuseste contestatia la executare, dar nu il reprezinta pe asociat si nici nu are interes in aceasta cauza. Ce este de facut?
lichidatorul nu are o optiune- el va reprezenta debitorul falit in toate procedurile judiciare deoarece acesta va fi citat prin lichidator. cum il va reprezenta pe debitor este o alta problema care poate fi analizata de catre adunarea creditorilor.