Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salar bibliotecar comuna cu o populatie de 1900 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salar bibliotecar comuna cu o populatie de 1900 locuitori

Pana la aceasta data a fost incadrat pe studii medii si a beneficiat de unele sporuri prevazute in Legea nr.3342002; 15% spor de fidelitate, 5% spor pentru suprasolicitare si 25% sef de birou (precizez ca aceste sporuri se regasesc din 2010 in suma compensatorie)
In anul 2011 a solicitat promovare de la studii medii pe studii superioare in urma absolvirii Facultatii de Drept si Administratie Publica din Bucuresti, programul de studii Drept, forma de invatamant FR, durata studiilor 4 ani.
Din cele prezentate va rog,un raspuns referitor la salarizare si promovare in anul 2012.
Incercati sa vedeti daca acest link va ajuta sa va solutionati nedumerire.
[ link extern ]
CCM unic la nivel national 2011-2014 nici nu a intrat in vigoare ...:)
Mesaj reeditat
@ sabina84

Data post: Miercuri, 8 Februarie 2012, 17:18
Forum Dreptul muncii - contract de munca, demisie, salariu si altele
Subiect Salar bibliotecar comuna cu o populatie de 1900 locuitori

Revin la intrebarea privind salarizare bibliotecar,intrucit ma interesa mai mult partea legata de sporuri si tin sa precizez daca sporurile mentionate(pe care le primeste) sunt legale intrucit o parte dintre acestea au fost abrogate,respectiv prin Legea nr.330 din 2009 s-au abrogat sporurile prevazute in Legea nr.334 din 2002 republicata.