Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... prelungire contract perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

prelungire contract perioada determinata

Un CIM incheiat pe perioada determinata de 6 luni se poate prelungi prin act aditional cu inca 6 luni sau trebuie incheiat un nou contract pe perioada determinata?
Da, se poate prelungi prin act aditional durata acestuia ....

Art.82 alin.3 C.mun. : Contractul individual de munca pe durata determinata poate fi prelungit, in conditiile prevazute la art. 83, si dupa expirarea termenului initial, cu acordul scris al partilor, pentru perioada realizarii unui proiect, program sau unei lucrari.