Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legitimarea persoanei pe mijloacele de transport in ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legitimarea persoanei pe mijloacele de transport in comun

Controlul de la R.A.T in baza carei legi are dreptul de a legitima si controla bagajul calatorilor? Va multumesc!
Din cate stiu eu nu au astfel de atributii dar in Romania orice este posibil.