avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legitimarea persoanei pe mijloacele de transport in ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legitimarea persoanei pe mijloacele de transport in comun

Controlul de la R.A.T in baza carei legi are dreptul de a legitima si controla bagajul calatorilor? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters165075 , utilizator 22:34, 9 Februarie 2012
Din cate stiu eu nu au astfel de atributii dar in Romania orice este posibil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul de legitimare ceapaev ceapaev Cine are dreptul in tara asta sa legitimeze un cetatean, si in baza carei legi ? Pe strada, intr-un oras de frontiera, in transportul in comun.De exemplu un ... (vezi toată discuția)
Conform carei legi te da jos din tren daca calatoresti fara bilet? alexmari alexmari Buna ziua, Am urmatoarea nelamurire, in cazul calatoriei pe tren fara bilet, care este articolul de lege care reglementeaza datul jos din tren? Am citit ... (vezi toată discuția)
Oprire si legitimare in trafic AndreiCT AndreiCT Buna ziua! As dori sa stiu daca Politia Transporturi Navale are dreptul sa opreasca masini in trafic, sa legitimeze conducatorul auto si pasagerii si sa ... (vezi toată discuția)