Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... drepturi in ue
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

drepturi in ue

buna seara,cum poate beneficia un pensionar roman stabilit in spania de seguro social?
„Seguro social” presupun ca este securitate sociala?

Pensionarul român beneficiaza de aceleasi drepturi de securitate sociala ca si cetateanul spaniol. Trebuie ca cetateanul roman sa isi transfere pensia catre Institutul de securitate sociala din Spania care.
asigurare sociala,intrebarea este ce trebuie sa fac,si cum!am sa merg sa intreb aici,problema este ca sunt grei de cap astia pe aici!!sau sunt satuli de noi mai bine zis!:D
Despre Sistemul Asigurarilor Sociale din Spania gasiti aici detalii
[ link extern ]