Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONVENTII CIVILE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONVENTII CIVILE

Buna seara,

aveti idee daca legea 200/2008 privind cas-ul asupra conventiilor civile se aplica incepand cu luna octombrie 2008 sau cu luna noiembrie 2008?

multumesc
Legea nr. 200/2008 privind aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 91/2007 pentru modificarea si completarea unor acte normative din domeniul protectiei sociale a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 725 din 27.10.2008 si intra in vigoare in termen de 3 zile de la data publicarii acesteia in Monitorul Oficial. In speta, de la 30 octombrie 2008 intra in vigoare.
ok, multumesc de raspuns,

sa inteleg ca pot folosi aceasta lege pentru toata oluna octombrie 2008 caci eu calculez luna octombrie ?

multumesc
Nu o puteti folosi pentru toata luna octombrie, legea nu retroactiveaza :)