Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... timp inegal 12 cu 24
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

timp inegal 12 cu 24

Am angajati care lucreaza 12 cu 24 ( si noaptea) , contractele sunt cu 8 h , in pontaj sunt trecuti 12 cu 24 aceasta insemnand timp inegal . Am inteles ca trebuie facute acte aditionale cu modificare timp de lucru , insa nu stiu cum ar trebui formulat un asemenea act aditional , de asemenea trebuie modificat si in Revisal?
Multumesc
Actul aditional va cuprinde modificarea duratei timpului de munca , astfel :
H. Durata muncii:
1. O norma intreaga, durata timpului de lucru fiind de 8 ore/zi, 40ore/saptamana.
a) Repartizarea programului de lucru se face dupa cum urmeaza: inegal , astfel ............ (mentionati efectiv programul de munca 12/24)
b) Programul de lucru se poate modifica in conditiile regulamentului intern / contractului colectiv de munca aplicabil.