avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum se scad zilele de CFS din totalul anilor efectiv ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum se scad zilele de CFS din totalul anilor efectiv lucrati?

Buna ziua cum calculam echivalentul in ani,lun si zile zilele de CFS ,pentru a le scade di totalul anilor efectiv lucrati.De exemplu am 403 zile cfs.Este cumva diferenta la calculu vechimi,ptr SOMAJ si cel pentru PENSIE.
Cel mai recent răspuns: costica p , utilizator 17:33, 12 Februarie 2012
403 : 30 = 13 rest 13, adica 13 luni si 13 zile sau 1 an 1 luna 13 zile.
MULTUMESC

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zilele concediu fara salariu dointza dointza Buna ziua , am si eu o intrebare legata de calcularea datei de iesire la pensie si anume: - in perioada activa de la serviciu am fost obligati sa efectuam ... (vezi toată discuția)
Rog lamurire calcul vechime ! mary2015 mary2015 Buna ziua ! Doresc o lamurire in legatura cu un caz concret privind calculul vechimii in munca, in contextul existentei unui numar de 324 zile de ... (vezi toată discuția)
Contestatie calcul pensie andrei_53 andrei_53 Buna ziua. Tatal meu a iesit la pensie in februarie 2014, si dupa 47 de ani 0 luni si 13 zile de munca cu un punctaj mediu anual de 1.32917 are 1013 lei ... (vezi toată discuția)