Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum se scad zilele de CFS din totalul anilor efectiv ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum se scad zilele de CFS din totalul anilor efectiv lucrati?

Buna ziua cum calculam echivalentul in ani,lun si zile zilele de CFS ,pentru a le scade di totalul anilor efectiv lucrati.De exemplu am 403 zile cfs.Este cumva diferenta la calculu vechimi,ptr SOMAJ si cel pentru PENSIE.
403 : 30 = 13 rest 13, adica 13 luni si 13 zile sau 1 an 1 luna 13 zile.
MULTUMESC