Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bon fiscal combustibil in D394?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bon fiscal combustibil in D394?

In Declaratia 394 / aferenta lunii ianuarie2012 trebuie trecute bonurile de combustibil? Nu am factura, ci doar bon fiscal de la benzinarii.

Multumesc,
Nu treceti bonurile de la combustibil ci numai facturi in 394.
Nici un bon fiscal nu se trece in D394, nu numai cel de combustibil. Achizitii si livrari numai cu factura, indiferent daca ati dedus sau nu tva-ul (la achizitii ma refer). Si numai livrari catre persoane inregistrate in scopuri de tva. Inainte de a face declaratia, verificati daca acestia sunt platitori de tva.