Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort - infidelitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort - infidelitate

buna ziua.este foarte important pentru mine sa stiu daca in cazul divortului este relevant faptul ca partenera are probe ca este inselata .multumesc
:(
Pai este relevant, daca unul dintre motivele de divort invocate este infidelitatea:)
~ Conținut șters la cerere ~
Depinde insa si ce fel de probe, fiiindca orice proba ar trebui sa fie legala.Proba cu martori este cea mai utilizata si este admisa de lege.
si daca se dispune desfacerea casatoriei din vina celui care inseala.acela are ceva de pierdut,va plati daune? (in afara de cheltuielile de judecata)
Daca se va retine culpa exclusiva a dvs. si daca se solicita daune, se pot acorda, conform dispozitiilor Noului Cod civil...