Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Daca am fost condamnat pentru talharie in timpul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Daca am fost condamnat pentru talharie in timpul minoritatii pot obtine permis auto?

buna ziua....am si eu o problema....citeam astazi legislatia rutiera si am vazut acolo specificand ca daca ai fost condamnat la omor,lovire vatamare si talharie nu indeplinesti conditiile....precizez ca abia am implinit 18 ani si in urma cu un an jumate am fost condamnat la 1 an si 6 luni cu suspendare pentru talharie....imi afecteaza asta obtinerea permisului de conducere ?
cred ca nu va va aparea in cazier deoarece erati minor la data savarsirii infractiunii.
atat timp cat cazierul e curat nu cred ca vor fi probleme.